Run The Mounds 2021

Overall Finish List

November 07, 2021


Results by DINO LLC DINO LLC

5 mile Run

Place Name City Bib No Gender Age Group Total Time
1 Ian Leatherman Fishers IN 1163 M 1:Overall 27:36.3
2 Hunter Smith Anderson IN 1105 M 2:Overall 30:13.4
3 Andrew Parmerlee Carthage IN 1111 M 3:Overall 31:10.4
4 Luis Gutierrez Anderson IN 1032 M 1:30-34 31:31.4
5 Hunter Parmerlee Carthage IN 1112 M 1:12-14 32:55.0
6 Benjamin Cox Martinsville IN 1116 M 1:15-18 33:31.0
7 Emby Duncan Anderson IN 1132 M 2:30-34 34:15.2
8 Charles Williams Fishers IN 1051 M 1:Masters 34:24.1
9 Tristan Murphy Cicero IN 1167 M 1:25-29 36:10.3
10 Duane Dye New Castle IN 1118 M 1:60-64 36:17.1
11 Cameron Wihebrink Anderson IN 1148 M 1:19-24 36:38.3
12 Noah Smith Muncie IN 1101 M 2:12-14 37:19.3
13 Kirk Albers Columbus OH 1047 M 1:50-54 37:23.1
14 Ella Kantz Greentown IN 1088 F 1:Overall 37:37.4
15 Kyle Young Muncie IN 1036 M 1:35-39 37:48.8
16 Moses Smith Muncie IN 1103 M 2:15-18 37:50.1
17 Brian Holzhausen Mccordsville IN 1143 M 1:45-49 37:56.4
18 Morgen Weathers Lafayette IN 1058 M 1: 1-11 38:01.3
19 Ryder Riggin Muncie IN 1129 M 3:15-18 38:05.7
20 Lucy Martin Fishers IN 1168 F 2:Overall 38:37.0
21 Todd Oliver Carmel IN 1008 M 1:55-59 39:01.8
22 Josh Etchison Anderson IN 1121 M 2:35-39 39:19.1
23 Dylan King Middletown IN 1173 M 2:45-49 39:27.1
24 Laura Ohms Zionsville IN 1080 F 3:Overall 39:29.1
25 Shawn Ozbun Muncie IN 1152 M 1:40-44 39:46.6
26 Adam Hoeksema Middletown IN 1026 M 3:30-34 39:48.6
27 Phillip Parelius Indianapolis IN 1172 M 2:55-59 39:55.7
28 Dan Hay Fishers IN 1009 M 2:50-54 40:04.5
29 Ed Wellman Bryant IN 1145 M 1:65-69 40:11.5
30 Logan Rayl Fishers IN 1002 M 2:25-29 40:18.3
31 Kimberly Crane Camby IN 1176 F 1:19-24 40:18.7
32 Amanda Holzhausen Mccordsville IN 1144 F 1:Masters 40:23.1
33 Shane Kirkpatrick Fishers IN 1146 M 3:50-54 40:42.2
34 Douglas Elliott Muncie IN 1089 M 3:55-59 40:46.1
35 Matthew Jourdan Indianapolis IN 1133 M 4:50-54 40:50.8
36 Laura Flood Markleville IN 1077 F 1:45-49 41:06.4
37 Brian Martin Fishers IN 1153 M 5:50-54 41:18.4
38 Adam Martin Fishers IN 1169 M 2:19-24 41:28.2
39 Ryan Berkes Albion IN 1104 M 3:45-49 41:36.4
40 Ava Kantz Greentown IN 1087 F 1:12-14 41:43.1
41 Jordan Armogum Windfall IN 1060 M 4:15-18 41:43.8
42 Stacy Hoeksema Middletown IN 1025 F 1:30-34 41:57.5
43 John Simpson Fishers IN 1044 M 2:60-64 42:01.1
44 Alex Holzman Muncie IN 1037 M 3:25-29 42:27.7
45 Matthew Weathers Lafayette IN 1057 M 3:35-39 42:28.5
46 Jim Holzman Indianapolis IN 1028 M 1:70-74 42:55.8
47 Travis Lucas Indianapolis IN 1095 M 4:45-49 43:10.6
48 Dan Sandman Anderson IN 1141 M 4:35-39 43:14.2
49 Joseph Culp Anderson IN 1072 M 5:15-18 43:21.6
50 Timothy Esh Marion IN 1166 M 2:40-44 43:24.1
51 Thad Jaynes Fishers IN 1130 M 5:45-49 43:34.0
52 Malina Sandman Anderson IN 1140 F 1:35-39 43:34.6
53 Jay Eiteljorge Fishers IN 1039 M 6:45-49 43:36.1
54 Todd Foeckler Indianapolis IN 1046 M 3:40-44 43:52.6
55 Clayton Rainey Summitville IN 1084 M 2: 1-11 44:23.4
56 Joshua Fenner Lansing MI 1045 M 4:40-44 44:24.6
57 Unknown Partic. 529 529 M 1: 0- 0 44:42.2
58 Erin Hagerman Yorktown IN 1074 F 2:35-39 44:56.4
59 Katrina Karnehm Marion IN 1165 F 1:40-44 45:10.6
60 Carolyn McKinney Anderson IN 1090 F 1:55-59 45:13.1
61 Alicia Anderson Muncie IN 1029 F 1:25-29 45:15.6
62 Gregg Delong Cicero IN 1162 M 3:60-64 45:36.8
63 Stephanie Moran Anderson IN 1117 F 2:55-59 45:40.6
64 Scott Wolf Indianapolis IN 1070 M 4:60-64 46:10.8
65 Phil Rozzi Logansport IN 1068 M 5:60-64 46:16.6
66 Xavier Williams Fishers IN 1486 M 3: 1-11 46:39.4
67 Kevin McAndrews Indianapolis IN 1038 M 6:60-64 46:49.1
68 Nicole Robbins Greenville OH 1175 F 1:50-54 46:59.4
69 Kristie Sikorski Markleville IN 1031 F 2:50-54 47:09.3
70 Cayla Truman Pendleton IN 1055 F 2:30-34 47:28.5
71 Emma Jeffers Muncie IN 1124 F 2:12-14 47:29.4
72 Erin Baumgardt Muncie IN 1125 F 2:45-49 47:30.5
73 Chloe Miller Anderson IN 1131 F 2:25-29 47:34.6
74 Nancy Thomas Zionsville IN 1093 F 3:50-54 47:35.6
75 James Hoffman Frankton IN 1069 M 2:65-69 47:39.6
76 Lance Weddle Pendleton IN 1040 M 4:55-59 47:44.2
77 Kacey Bogue Sharpsville IN 1033 F 3:12-14 47:48.6
78 John Jameson Anderson IN 1035 M 5:55-59 47:53.1
79 Sabrina Wilson Noblesville IN 1122 F 4:50-54 48:22.7
80 Lucy Kaufman Cicero IN 1115 F 4:12-14 48:23.3
81 Paul Ford Pendleton IN 1023 M 5:40-44 48:41.3
82 Jim Evans Greenfield IN 1134 M 2:70-74 48:52.3
83 Mark Quertinmont Carmel IN 1142 M 6:55-59 48:59.0
84 Kevin Dale Avon IN 1098 M 5:35-39 49:07.3
85 Jennifer Cullen Noblesville IN 1014 F 2:40-44 49:24.5
86 Darrin Long Bargersville IN 1015 M 6:50-54 49:50.4
87 Chris Palmer Indianapolis IN 1151 F 5:50-54 50:10.0
88 Anna Rangel Kokomo IN 1067 F 1:65-69 50:18.1
89 Brenda Campbell Muncie IN 1053 F 3:55-59 50:34.3
90 Carlye Frye Anderson IN 1073 F 3:35-39 50:54.3
91 Rosellen Connolly Kokomo IN 1081 F 4:55-59 51:01.5
92 Hamid Borzabadi Noblesville IN 1161 M 7:60-64 51:11.7
93 Jami Rosenbaum Muncie IN 1155 F 6:50-54 51:13.3
94 Jordan Kaufman Cicero IN 1114 F 5:12-14 51:21.7
95 Steven Kaufman Cicero IN 1113 M 7:45-49 51:24.0
96 Kim Zarse Alexandria IN 1004 F 1:60-64 51:34.7
97 Tom McKinney Anderson IN 1091 M 8:60-64 51:50.7
98 Renee Lucas Indianapolis IN 1094 F 3:40-44 52:04.7
99 Jessica Holman Indianapolis IN 1096 F 4:35-39 52:05.3
100 Tim Conger Indianapolis IN 1021 M 3:70-74 52:06.2
 
Place Name City Bib No Gender Age Group Total Time
101 Hank Voss Muncie IN 1149 M 8:45-49 52:51.4
102 Dan Hunsinger Greenfield IN 1066 M 4:70-74 53:14.3
103 Lindsey Damer Anderson IN 1052 F 4:40-44 53:51.8
104 James Needham Zionsville IN 1056 M 6:35-39 54:02.2
105 Samuel Strange Loogootee IN 1013 M 5:70-74 54:24.6
106 Sylvia Elliott Indianapolis IN 1054 F 3:45-49 54:30.9
107 Kathleen Jones Fishers IN 1059 F 4:45-49 55:24.8
108 Robert Haney Muncie IN 1086 M 7:50-54 55:25.6
109 Erik Kile Greenfield IN 1099 M 4:25-29 55:29.2
110 Laura Roggy Indianapolis IN 1092 F 5:55-59 55:37.7
111 Jim Gendron Anderson IN 1042 M 9:60-64 55:43.5
112 Cathy Morman Noblesville IN 1123 F 6:55-59 56:13.4
113 Megan Layton Westfield IN 1154 F 3:25-29 56:48.8
114 Daniel Wilson Anderson IN 1024 M 7:55-59 56:54.4
115 Johnathan McQuaide Kokomo IN 1159 M 7:35-39 57:02.6
116 Danielle Swope Anderson IN 1299 F 5:40-44 57:21.1
117 Joe Hedge Paoli IN 1139 M 10:60-64 57:32.3
118 Lisa Martin 1483 F 5:45-49 57:45.7
119 Sandy Alexander Indianapolis IN 1022 F 7:55-59 57:56.3
120 Jeanette Palmer Hartford City IN 1150 F 6:45-49 58:02.4
121 Chris Kimes Indianapolis IN 1012 M 9:45-49 58:53.1
122 Isaiah Peterson Fort Wayne IN 1136 M 6:15-18 58:56.3
123 Deborah Wilson Fishers IN 1174 F 8:55-59 59:39.7
124 Jennifer Hudon-Terrell Indianapolis IN 1048 F 9:55-59 1:00:24.1
125 Diana Peterson Fort Wayne IN 1135 F 7:50-54 1:00:41.5
126 Marcus Thorson Fort Wayne IN 1128 M 6:40-44 1:00:54.0
127 James Rediger Muncie IN 1061 M 7:40-44 1:00:54.5
128 Nadine Coles Indianapolis IN 1027 F 10:55-59 1:00:57.2
129 Olivia Tomlinson Fairland IN 1075 F 4:25-29 1:01:02.1
130 Jasmyn Rainey Summitville IN 1083 F 6:12-14 1:01:29.2
131 Jennifer Culp Anderson IN 1071 F 7:45-49 1:02:02.3
132 Rachel Browning Muncie IN 1156 F 6:40-44 1:02:02.4
133 Jim Frazier Lapel IN 1062 M 10:45-49 1:02:04.4
134 Nicki Morris Farmland IN 1078 F 5:35-39 1:02:15.3
135 Ron Harmening Pendleton IN 1003 M 6:70-74 1:02:26.5
136 Teresa Layton Westfield IN 1137 F 11:55-59 1:02:37.1
137 Kevin McClintock Anderson IN 1006 M 8:50-54 1:03:07.9
138 Elizabeth Haney Muncie IN 1085 F 7:40-44 1:03:46.1
139 Carissa Hess Greentown IN 1065 F 3:30-34 1:03:54.1
140 Destiny Hess Greentown IN 1064 F 7:12-14 1:04:47.7
141 Parker Dean Anderson IN 1126 M 7:15-18 1:05:24.1
142 Curt Canter Indianapolis IN 1011 M 11:60-64 1:06:09.0
143 Bradley Dean Anderson IN 1157 M 11:45-49 1:06:12.4
144 Sarah Powell 1484 F 5:25-29 1:06:23.2
145 Melynnda Matthews Alexandria IN 1102 F 4:30-34 1:09:29.8
146 Tara Wallace Lapel IN 1470 F 6:35-39 1:09:33.2
147 Jerry Dean Sheridan IN 1147 M 12:45-49 1:09:34.6
148 Michael Rickelman Franklin IN 1020 M 8:40-44 1:12:22.2
149 Jennifer Phillips Muncie IN 1160 F 12:55-59 1:13:36.3
150 Michael Sipos Fortville IN 1127 M 8:55-59 1:13:36.6
151 Valeria Williams Fishers IN 1485 F 1: 1-11 1:15:34.0
152 Nicole Bailey Anderson IN 1017 F 7:35-39 1:15:36.3
153 Ginger Wuebker Dayton OH 1082 F 8:50-54 1:16:35.1